Charakterystyka Organizacji

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców. Powstało z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (1873 r.) i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (1906 r.), których jest prawnym następcą oraz spadkobiercą ich tradycji, dorobku ideowego, a także majątku tych Towarzystw.

 

Od powstania w 1950 r. PTTK rozwija i upowszechnia krajoznawstwo i turystykę kwalifikowaną we wszystkich jej formach. Najbardziej popularne dyscypliny turystyki kwalifikowanej to: turystyka górska, piesza, kajakowa, żeglarska, kolarska, motorowa i narciarska.


Oddział w Mińsku Mazowieckim posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Możliwe jest udzielenie wsparcia poprzez przekazanie 1 % podatku. 

USŁUGI PRZEWODNICKIE

Poznaj miasto i okolice z przewodnikiem.
Kontakt; 609 100 892  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Miasto moje, a w nim...

Muzeum Ziemi Mińskiej
przy współpracy
z Polskim Towarzystwem Turystyczno - Krajoznawczym
Szkołą Podstawową nr 4 w Mińsku Mazowieckim
 
ZAPRASZAJĄ
 
dzieci i młodzież
do udziału
w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Gawęd
Miasto  moje, a w nim...
 
który odbędzie się 6 czerwca 2019 r.( środa ) o godzinie 12.30
w siedzibie Muzeum Ziemi Mińskiej przy ul.S. Okrzei 16
 
Zasady udziału:
 
Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowują wystąpienie krasomówcze/gawędę o szeroko rozumianej  tematyce regionalnej związanej z Mińskiem, okolicami a także z Mazowszem.  Wystąpienia powinny trwać ok. 5 minut i być wygłaszane z pamięci.
Kategorie wiekowe: kl.I-VI, VII VIII i gimnazja, szkoły średnie.
 
Zgłoszenia uczestników do 31 maja 2019 r. na adres meilowy Muzeum Ziemi Mińskiej
 Projekt wspierany przez Miasto Mińsk Mazowiecki

Wystąpienia finałowe z Golubia-Dobrzynia

Z wielką radością informujemy, że Klaudia Jadczak uczennica kl.II Liceum Ogólnokształcącego im. A.Osieckiej w Warszawie, a na co dzień mieszkanka Dębego Wielkiego, zajęła I miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej w Golubiu -Dobrzyniu. Zwycięstwo w tegorocznej edycji Konkursu to efekt wieloletniej pracy i nieustającej pasji Klaudii do poznawania historii Dębego Wielkiego. Niewątpliwie do sukcesu przyczyniła się polonistka z gimnazjum pani Marlena Pilarska, która pierwszy raz przygotowywała i zgłosiła uczennicę na konkurs, wieloletnia opieka PTTK w Mińsku Mazowieckim reprezentowanego przez Joannę Janicką oraz wsparcie ze strony pani Adrianny Skirmuntt - polonistki w liceum.

Relacja obejmuje także wystąpienia pozostałych finalistów, znakomitych mówców z całej Polski. Zachęcamy do wysłuchania.
 
Zapraszamy Państwa do obejrzenia wystąpienia finałowego Klaudii z relacji ze strony Telewizja Golub - Dobrzyń

Alternatywnie na nagranie jest już dostępne na Youtube.