Charakterystyka Organizacji

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców. Powstało z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (1873 r.) i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (1906 r.), których jest prawnym następcą oraz spadkobiercą ich tradycji, dorobku ideowego, a także majątku tych Towarzystw.

 

Od powstania w 1950 r. PTTK rozwija i upowszechnia krajoznawstwo i turystykę kwalifikowaną we wszystkich jej formach. Najbardziej popularne dyscypliny turystyki kwalifikowanej to: turystyka górska, piesza, kajakowa, żeglarska, kolarska, motorowa i narciarska.


Oddział w Mińsku Mazowieckim posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Możliwe jest udzielenie wsparcia poprzez przekazanie 1 % podatku. 

USŁUGI PRZEWODNICKIE

Poznaj miasto i okolice z przewodnikiem.
Kontakt; 609 100 892  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wystąpienia finałowe z Golubia-Dobrzynia

Z wielką radością informujemy, że Klaudia Jadczak uczennica kl.II Liceum Ogólnokształcącego im. A.Osieckiej w Warszawie, a na co dzień mieszkanka Dębego Wielkiego, zajęła I miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej w Golubiu -Dobrzyniu. Zwycięstwo w tegorocznej edycji Konkursu to efekt wieloletniej pracy i nieustającej pasji Klaudii do poznawania historii Dębego Wielkiego. Niewątpliwie do sukcesu przyczyniła się polonistka z gimnazjum pani Marlena Pilarska, która pierwszy raz przygotowywała i zgłosiła uczennicę na konkurs, wieloletnia opieka PTTK w Mińsku Mazowieckim reprezentowanego przez Joannę Janicką oraz wsparcie ze strony pani Adrianny Skirmuntt - polonistki w liceum.

Relacja obejmuje także wystąpienia pozostałych finalistów, znakomitych mówców z całej Polski. Zachęcamy do wysłuchania.
 
Zapraszamy Państwa do obejrzenia wystąpienia finałowego Klaudii z relacji ze strony Telewizja Golub - Dobrzyń

Alternatywnie na nagranie jest już dostępne na Youtube.

Podziękowania z Wieszczyny!

My również dziękujemy - za gościnę i pozdrawiamy!

images/stories/2018-11-27/podziekowanie_prudnik.png