Charakterystyka Organizacji

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców. Powstało z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (1873 r.) i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (1906 r.), których jest prawnym następcą oraz spadkobiercą ich tradycji, dorobku ideowego, a także majątku tych Towarzystw.

 

Od powstania w 1950 r. PTTK rozwija i upowszechnia krajoznawstwo i turystykę kwalifikowaną we wszystkich jej formach. Najbardziej popularne dyscypliny turystyki kwalifikowanej to: turystyka górska, piesza, kajakowa, żeglarska, kolarska, motorowa i narciarska.


Oddział w Mińsku Mazowieckim posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Możliwe jest udzielenie wsparcia poprzez przekazanie 1 % podatku. 

USŁUGI PRZEWODNICKIE

Poznaj miasto i okolice z przewodnikiem.
Kontakt; 609 100 892  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Rajd rowerowy ulicami miasta.

Czytaj więcej: Rajd rowerowy ulicami miasta.

KONKURS KRASOMÓWCZY dla DZIECI I MŁODZIEŻY W MIŃSKU MAZOWIECKIM

 

Święto języka polskiego

 

XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla Dzieci i Młodzieży za nami. W dniach 6 -7 października 2016 r. w krasomówcze szranki stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 33 osoby, a wszyscy spotkali się w jak zawsze w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum Miejskiego nr 3 przy ul. Siennickiej 17 w Mińsku Maz. Koordynatorem imprezy była Joanna Janicka reprezentująca Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze w Mińsku Maz. Ponadto w sprawy organizacyjne zaangażowali się: Mirosław Samociuk – dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Mińsku Maz. oraz nauczyciele: Beata Wójcicka i Grażyna Kałczewiak. Tradycyjnie swoim autorytetem wsparli konkurs Emilka Grabowska i Marta Bodecka – w przeszłości uczestniczki konkursu.

Czytaj więcej: KONKURS KRASOMÓWCZY dla DZIECI I MŁODZIEŻY W MIŃSKU MAZOWIECKIM