ROSÓŁ KONTRA NUGETSY - wystpąpienie Damiana Murackiego na Konkursie w Legnicy

ROSÓŁ KONTRA NUGETSY
Damian Muracki


Słysząc tę zapowiedź  nie mają państwo wątpliwości,że będę mówil o ... jedzeniu.Tak, o jedzeniu, bo to jedna z naszych podstawowych codziennych czyności. Czasami wykonywana w pośpiechu, czy wręcz w biegu...bo za każdym razem trzeba gdzieś zdążyć.Rodzice do pracy a ja... do szkoły. Bywa,że jedzenie staje się świętem, rytuałem rodzinnym, ale to tylko od wielkiego dzwonu, czyli na Boże Narodzenie. Niestety, i nic nie zapowiada  jakiejś istotnej zmiany. Bo cóż na co dzień widzimy.  W biegu, na ulicy, ludzie połykają zapiekanki, hamburgery kebaby.nie ukrywam ja też czasami podjadam hottdogiczy inne fastfudy.

Czytaj więcej: ROSÓŁ KONTRA NUGETSY - wystpąpienie Damiana Murackiego na Konkursie w Legnicy

Magia starej fotografii

 

Magdalena Okoła

Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich w Niedziałce

Opiekun: Jolanta Jackiewicz -Szuba

 

Fotografia. Stara, pognieciona, zniszczona przez czas ale jednocześnie piękna i zachwycająca. Mam ogromny sentyment do tego zdjęcia. Dlaczego? Otóż jest to jedyna rzecz, która została mi po moich pradziadkach. Ich najważniejszą chwila, pomijając narodziny dzieci oczywiście, została uwieczniona na tej fotografii.

Czytaj więcej: Magia starej fotografii

O czym szemrze Osownica.

Marta Bodecka

Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Dobrem

Opiekun : Joanna Raniszewska

 

Tam, gdzie spotykają się granice powiatu mińskiego i otwockiego, opowiada Świder historię Machała Elwiro Andriolliego malarza, rysownika, artysty. Człowieka, który przybył w te strony i zostawił po sobie ślad trwalszy niż pomnik. A tam, gdzie ziemię powiatu mińskiego graniczą z powiatem węgrowskim, inna rzeka była świadkiem narodzin innego wielkiego artysty.

Czytaj więcej: O czym szemrze Osownica.

Festiwal Filmowy imienia Jana Himilsbacha. To jest TO!


Poniżej prezentujemy wystąpienie laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego - Michaliny Tafil (Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim, opiekun: Joanna Janicka), wygłoszone podczas finału w Legnicy w listopadzie 2008r.Poza nagrodami regulaminowymi Michalina otrzymała także Nagrodę Publiczności. Drugą laureatką Finału została Magdalena Okoła (Gimnazjum w Niedziałce, opiekun: Jolanta Jackiewicz - Szuba.

Czytaj więcej: Festiwal Filmowy imienia Jana Himilsbacha. To jest TO!

Dodatkowe informacje