15 lat obozów turystycznych na wyspie Wolin.

Wapnicę k/ Międzyzdrojów  upodobali sobie kadra i członkowie PTTK  jako miejsce obozów turystycznych kiedy to po raz pierwszy, podczas obozu wędrownego po wyspie Wolin, zawitali do Wapnicy, a było to w 1998 r. Od tamtej pory, nieprzerwanie co roku, grupy  dzieci z terenu powiatu mińskiego, a od trzech lat  z powiatu garwolińskiego  wyjeżdżają  w lipcu na turystyczne wkacje.

Wapnica to uroczo położona miejscowość w otulinie Wolińskiego Parku Narodowego, z osobliwym  Jeziorkiem Turkusowym  i doskonałymi wyjściami na szlaki turystyczne. Zaletą miejscowości  są także  cisza i spokój oraz bardzo dobra baza sportowa w postaci boisk typu Orlik.
 
W ramach współpracy z Miastem i Gminą Łaskarzew, powiat garwoliński, Oddział PTTK zorganizował obóz turystyczny w Wapnicy k/ Międzyzdrojów dla grupy dzieci w terminie 02.07.- 11.07.2013.Pobyt 44  dzieci był bezpłatny, finansowany  ze środków własnych Miasta i Gminy Łaskarzew.
 
W ramach współpracy z Gminą Latowicz  na obozie w Wapnicy przebywało 16 uczestników, pobyt dzieci finansowany ze środków własnych Gminy Latowicz.
W ramach współpracy z Gminą Dębe wielkie na obozie w Wapnicy przebywała grupa 50 dzieci, sfinansowana ze środków własnych Gminy Dębe Wielkie.  Uczestnicy przebywali na obozie w terminie 17.07- 26.07.
 
Jak przystało na obóz turystyczny uczestnicy poznawali walory krajobrazowe Wolińskiego Parku Narodowego poprzez wędrówki znakowanymi szlakami, zwiedzili  Międzyzdroje z Aleją Gwiazd, byli w rezerwacie  żubrów ,w  Muzeum -  Bunkier broni V-3, odwiedzili średniowieczne  grodzisko w Lubinie  i miasteczko Wikingów Wolin,  poznawali   historię  Wapnicy i wyspy Wolin. Nie zabrakło  czasu na rekreację na plaży  i na sportowe rozgrywki na boisku.
Przebywając kilka kilometrów od granicy z Niemcami,  nie sposób pominąć naszych sąsiadów. Wyjątkową atrakcją dla wszystkich był rejs statkiem Adler - Winieta  z Międzyzdrojów do niemieckich kurortów Allhbeck i Herinsdorf.  oraz  przebywanie na plaży w Allhbecku. 

Galeria :

images/stories/wolin2013/wolin_1_1.JPGimages/stories/wolin2013/wolin_1_2.JPGimages/stories/wolin2013/wolin_1_3.JPGimages/stories/wolin2013/wolin_1_4.JPGimages/stories/wolin2013/wolin_1_5.JPGimages/stories/wolin2013/wolin_1_6.JPG

{jcomments off}