Tryumf Mińskiej Akademii Krasomówców

 29 października 2016 r. odbyły się w Warszawie eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla Dzieci i Młodzieży. Reprezentanci rejonu mińskiego zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego.

 

W kategorii szkół podstawowych w Legnicy reprezentować nas będą Gabriela Miąskiewicz z Dobrego, Wojciech Nowak z Dębego Wielkiego. W kategorii gimnazjów wystąpią Martyna Osiak z Siennicy i Klaudia Jadczak z Dębego Wielkiego. W kategorii szkół średnich do Golubia Dobrzynia na finał ogólnopolski pojadą Kacper Bodecki z Dobrego i Angelika Wichrowska z Mińska Mazowieckiego.

 

 

 

W przypadku uczestniczek Martyny Osiak i Angeliki Wichrowskiej jest to kolejny udział w finale ogólnopolskim, co jest potwierdzeniem znakomitych umiejętności polonistycznych i retorycznych tychże uczennic.

 

  Tegoroczny finał wojewódzki był na bardzo wysokim poziomie. To , co zdecydowało o sukcesie naszych reprezentantów to   oryginalne  i bardzo ciekawe   pod względem treści  wystąpienia krasomówcze, które są wynikiem   ogromnego zaangażowania uczestników  i nauczyciela prowadzącego w  przygotowanie  treści wystąpienia.