SĄ TACY, CO WĘDRUJĄ

czyli Joanna Janicka + Joana Łuczkiewicz = doskonała wycieczka z programem turystycznym i krajoznawczym.

W dniu 20 maja, w sobotę, Mińsk Mazowiecki odwiedziła bardzo sympatyczna i prawdziwie turystyczna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Ożarowa Mazowieckiego. To członkowie Szkolnego Klubu Turystycznego  PTTK Wędrowcy Ożarowcy. Kierownikiem grupy była  pani Joanna Łuczkiewiecz, która – chyba na przekór obecnie obserwowanym schematom - wędruje z dziećmi, by poznawali Mazowsze w sposób aktywny i poprzez własne doświadczenia. Natomiast autorski scenariusz  imprezy napisała Joanna Janicka.

Czytaj więcej: SĄ TACY, CO WĘDRUJĄ

Spotkanie z legendą, czyli jak to za króla Ćwieczka było...

TURYSTYCZNY ZLOT DZIECI I MŁODZIEŻY

20 czerwca ( sobota) 2015 r.

PTTK Oddział w Mińsku Mazowieckim organizuje dla dzieci i młodzieży Zlot Turystyczny.

Jest  to wycieczka objazdowa  po okolicy  z programem edukacji regionalnej. Uczestnicy zlotu odwiedzają i poznają ciekawe miejsca w okolicach Mińska Mazowieckiego.
Przewodnikami na trasie są mińscy laureaci konkursów krasomówczych, którzy w swoich wystąpieniach nieraz już  opowiadali o walorach regionu i zachęcali do wycieczek po okolicy.
Tym razem ruszają na szlak i sprawdzą się w roli przewodników.

 20.06.2015 r. PTTK zaprasza do udziału w Zlocie uczniów zainteresowanych konkursem krasomówczym, który tradycyjnie odbywa się na jesieni, w tym roku 08 października   w Gimnazjum Miejskim nr 3 przy ul. Siennickiej.

Projekt jest realizowany w ramach Mińskiej Akademii Krasomówców i jest wspierany finansowo przez Miasto Mińsk Mazowiecki (pttk)

Wsparcie dla Mińskiego Oddziału.

Każdy może wesprzeć działalność mińskiego oddziału PTTK, do czego gorąco zachęcamy. Najprostszą formą wsparcia jest przekazanie odpisu z podatku :

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% - Deklaracje podatkowe program

 


Zachęcamy także do wsparcia za naszym pośrednictwem harcerzy z "Mobilka". Wystarczy uzupełnić rubrykę "Cel Szczegółowy" :

Zapraszamy na promocję przewodnika po Mińsku Mazowieckim

Już 13  lutego godz.18.30  w Miejskiej Bibliotece Publicznej !