Finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego
- Szczegóły
- Utworzono: czwartek, 29, listopad 2018 17:43
- Władysław Janicki
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Golubiu - Dobrzyniu
- Szczegóły
- Utworzono: niedziela, 02, grudzień 2018 15:50
- Władysław Janicki
Uwaga, uwaga.
Informacja z ostatniej chwili.
Przedstawiamy zdobywczynię 1 miejsca w finale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Golubiu -Dobrzyniu dla szkół średnich.
Klaudia Jadczak z Dębego Wielkiego, uczennica XCVI Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.
Przygodę z wystąpieniami krasomówczymi rozpoczęła dzięki polonistce Marlenie Pilarskiej, która uczyła ją w czasach gimnazjum oraz dzięki zaangażowaniu Adrianny Skirmuntt - obecnej polonistki z liceum, która z kolei zdecydowała się kontynuować dzieło swojej poprzedniczki i pomogła jej w przygotowaniu.
Etap wojewódzki Konkursu Krasomówczego
- Szczegóły
- Utworzono: sobota, 17, listopad 2018 17:43
- Władysław Janicki
20 i 21 października 2018 r. w siedzibie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Warszawie odbyły się przesłuchania na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Powiat miński reprezentowało 9 uczestników, po trzy osoby w każdej kategorii wiekowej: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia. Sześciu uczestników będzie reprezentowało województwo mazowieckie w finałach ogólnopolskich w Legnicy i w Golubiu - Dobrzyniu.
Do finału ogólnopolskiego w Legnicy w kategorii szkół podstawowych zakwalifikowali się Wojciech Nowak, uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej w Dębem Wielkim, którego do wystąpień przygotowała polonistka Marlena Pilarska oraz Damian Muracki uczeń kl. VIII Szkoły Podstawowej w Zamieniu, który przygotowywał się pod kierunkiem polonistki Joanny Janickiej.
W kategorii gimnazjum sukces odniósł Adrian Broda uczeń kl. III gimnazjum w Zespole Szkół w Siennicy, który przygotowywał się pod kierunkiem polonistki Małgorzaty Michalik. Drugą osobą, która będzie reprezentowała województwo mazowieckim w finale ogólnopolskim jest Weronika Ratyńska z kl. III gimnazjum w Zamieniu, również przygotowana przez Joanne Janicką.
Tegoroczna edycja zamyka historię przesłuchań konkursowych w kategorii gimnazjum z uwagi na fakt likwidacji gimnazjów.
W kategorii szkół średnich województwo mazowieckie w Golubiu Dobrzyniu będą reprezentować Angelika Wichrowska z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, którą przygotowała polonistka Beta Łubkowska oraz Klaudia Jadczak z Dębego Wielkiego, a obecnie uczennica Liceum Ogólnokształcącego im Agnieszki Osieckiej w Warszawie, która sukces odniosła dzięki polonistce Marlenie Pilarskiej, która uczyła ją w czasach gimnazjum oraz dzięki zaangażowaniu Adrianny Skirmuntt - polonistki z liceum, która z kolei zdecydowała się kontynuować dzieło swojej poprzedniczki i pomogła jej w przygotowaniu.
KONKURS KRASOMÓWCZY GAWĘDZIARZY
- Szczegóły
- Utworzono: niedziela, 30, wrzesień 2018 11:36
- Władysław Janicki
MAZOWIECKA GALA KRASOMÓWCÓW GAWĘDZIARZY
dla uczniów z Powiatu Mińskiego odbędzie się 18 października o godz. 12.30 w Szkole Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim.
Prosimy o zgłoszenia do 9 października na adres :
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Gawędy o Niepodległej i dla Niepodległej to motyw przewodni.
Zachęcamy uczestników do przygotowania wystąpień na ten temat.
Konkurs odbędzie się w kategoriach wiekowych :
1) I - V,
2) VI - VII -VIII + gimnazjum.
Współorganizatorami są Muzeum Ziemi Mińskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna.
Etap rejonowy Konkursu Krasomówczego i Gawędziarzy.
- Szczegóły
- Utworzono: sobota, 17, listopad 2018 17:34
- Władysław Janicki
18 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim odbył się etap rejonowy Konkursu Krasomówczego i Gawędziarzy.
Pierwszym gościem honorowym był językoznawca prof. Jerzy Bralczyk, który przysłuchiwał się wystąpieniom uczestników. Profesor podzielił się wrażeniami na temat wysłuchanych wystąpień i zarazem udzielił kilku dobrych rad. Odwiedziny profesora zapadły w pamięć uczestników i publiczności.
Drugim gościem honorowym była prof. Maria Ekiel - Jeżewska, z wykształcenia fizyk, pracująca w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN w Warszawie. Jej pasją jest edukacja regionalna dzieci i młodzieży. Z ogromnym zaangażowaniem prowadzi warsztaty z historii dwudziestolecia międzywojennego w Muzeum Ziemi Mińskiej.
Więcej artykułów…
Strona 1 z 2
- Start
- poprz.
- 1
- 2
- nast.
- Zakończenie